Otsi lõpetajat:

Kairi Getman

  • Disainiteaduskond
  • Moedisain
  • ma
  • Innovaatilised helkurniidiga kangast rõivad igapäevaseks kandmiseks
  • Juhendaja(d): Piret Puppart, Taavi Hallimäe

Käesoleva magistritöö “Innovaatilised helkurniidiga kangast rõivad igapäevaseks kandmiseks” uurib, miks on vaja ja mis võimalused on luua naturaalsest materjalist helkivaid igapäevarõivaid. Murekoht ei peitu minu jaoks ainult väljaspool linna, vaid aktuaalseks probleemiks on ka pimedus linnatänavatel. Juhtub ju õnnetusi peaaegu samapalju nii asula sees kui ka asulavälisel alal. Minu magistritöö “Innovaatilised helkurniidiga kangast rõivad igapäevaseks kandmiseks” eesmärgiks oli leida helkurile ja teistele sarnastele helkivatele aksessuaaridele lisaks võimalik alternatiiv pimeduses helkivate rõivaste näol. Üks oluline ja kindel eesmärk minu jaoks oli, et lõpplahendus peab olema tumedat värvi, naturaalsest materjalist ja kindlasti helkima.

Magistritöö praktiliseks väljundiks on kollektsioon, mis koosneb kokku 12 komplektist ning milles kõigis on kasutatud eelnevalt läbikatsetatud ja toimivaid tehnikaid. Töö praktilise lahendusena valmisid sügistalvised rõivad, mis kangasse sissekootud helkurniidist hoolimata jätavad valgel ajal mulje lihtsa tekstuuriga pealispinnast, pimedas aga vormivad autojuhile vaadeldavast nähtava kuju. Oluline on seegi, et minu rõivaste helkiva kangamustri üks eesmärkidest, peale kaitsefunktsiooni, mis teeb nende kandja pimeduses nähtavaks, on kangast kaunistada nii, et see oma omapärase tekstuuri tõttu mõjuks ka ehtena. 

Magistritöö raames loodud rõivad võivad olla üheks lahenduseks, et liiklusõnnetusi jalakäijatega juhtuks tulevikus vähem.  Samuti leidsin läbi erinevate katsetuste, milline lahendus on minu jaoks otstarbekaim, millist materjali ja töötlust on võimalik kasutada ja millise kasutusviisi puhul on helkurniiti kõige enam näha.

Fotograaf: Katri Korbun Modell: Hanna Tuuksam
Fotograaf: Sandra Luks Modell: Eva-Liisa Suvi

Fotograaf: Kairi Getman

Modell: Judith Kalle