Otsi lõpetajat:

Karola Mahhova-Reinholm

  • Disainiteaduskond
  • Keraamika
  • ba
  • Karola Rianne Mahhova-Reinholm portfoolio
  • Juhendaja(d): Urmas Puhkan, Tiit Rammul

Mu looming saab alguse uudishimust. Uudishimu allikaks võib olla materjal, tehnika, konstruktsioon, emotsioon või probleem. Ma uurin tähelepanu köitnud eset või nähtust pikalt ja süvitsi ning kui olen sellest võtnud kõik, mis võtta annab, algab mu isikliku loomingu teekond.

Igat projekti võtan ma kui võimalust end täiendada. Usun, et pole olemas probleemi, millel puuduks lahendus. Küsimus pole selles, kas ma suudan oma loomingut ellu viia, vaid kuidas ma seda teen. Kunstnikuna on mu piirideks materjali ja keskkonna võimalused, kuid need piirid ei peata mind loomast. See, kuidas ma saan oma visiooni vaatamata neile ellu viia, on väljakutse.

Ma suhtun materjali, millest ma oma teoseid loon, kui koostööpartnerisse. Ma ei sunni seda olema seisundis, mis ei ole sellele loomupärane. Tihti vaatan hoopis, kuidas materjal ise valgub või soovib olla, ning vastavalt sellele muudan ka oma teost. Mu parim koostööpartner on olnud savi, see materjal on võimaldanud mul ellu viia kõik mu ideed.

Loomingut tehes kaob ära mind ümbritsev maailm, sel hetkel elan ma kõigest selleks, et luua, ja lasen oma loomeprotsessil ennast juhtida. Nii kaua, kuni mu idee ei ole ellu viidud, ei suuda ma millelegi muule keskenduda. Olen kunsti tegemisest justkui sõltuvuses.